ZUŠ

Noc filmových nadějí TV Nova 2019

Další fantastický úspěch mladých filmařů ZUŠ, tentokrát s filmem REAL GAMES.

Mladí filmaři ze ZUŠ Náchod se se svým krátkometrážním snímkem, který vznikl na divadelním táboře pod režií Petry Vytvarové Krausové a Dominika Macháčka, přihlásili do celostátní soutěže pořádané TV Nova - "Noc filmových nadějí 2019". Zde se ve velké konkurenci umístili na fantastickém 2. místě ve své kategorii "mladý filmař do 15 let". Slavnostní předávání cen proběhlo v pátek 22.11.2019 v Praze.

Snímek vznikl letos v létě na divadelním táboře jako zábavný projekt a tradice, kterou divadelníci zlepšují své schopnosti v herecké práci před kamerou. Letos se Petra a Dominik rozhodli zachytit téma, které je dětem velmi blízké, ale přitom neviditelné. S návrhem a především námětem jim pomohla mladá desetiletá divadelnice Elisabeta Krausová a Vojtěch Balcar, nynější student JAMU, absolvent literárně-dramatického oboru ZUŠ Náchod.
 
Samotné natáčení filmu trvalo pouze dva dny. O hereckou režii a kostýmy se postarala převážně Petra Výtvarová Krausová. O kamerovou režii, obrazovou kompozici a techniku se staral zejména Dominik Macháček. Nejnáročnější prací byl samotný střih.  U něj strávili Dominik se svým žákem Darkem Hustákem každou volnou minutu, kterou na táboře měli, aby snímek stihli dostříhat před skončením tábora a mohli jej ukázat rodičům, kteří po shlédnutí nedokázali pochopit, že toto zvládli vytvořit za 8 dní. 
 
Film pojednává o nové generaci nebezpečí sociálních sítí a tzv. challenge, kterých je na internetu obrovské množství a děti se předhánějí, kdo bude první, kdo to splní jen pro "like" či virtuální internetovou slávu. Dalším motivem filmu je uvědomění si virtuálního a reálného světa - stávají se z nás opravdu zombie, díky některým internetovým hrám? Uděláme vše jen, abychom byli slavní? Uděláme vše pro ... pro co? 
 
Zde můžete tento snímek shlédnout (anotace je pod videem):
 
Hlavní postavy filmu: Barbora Ježková, Aglája Krausová a Jakub Syrovátka v roli dětí a hráčů a Elisabeta Krausová, Barbora Křivdová a Matyáš Krtička v roli avatarů našich hlavní hráčů.
 

Fotogalerie