ZUŠ

Camerata Nova Náchod 2019

V neděli 9. 6. 2019 vystoupily v rámci festivalu Camerata Nova Náchod komorní soubory naší školy.

Na závěrečném festivalovém koncertu v kostele sv. Vavřince v Náchodě se představily tři komorní uskupení ZUŠ Náchod.

Celý večer zahájilo Kvarteto ZUŠ Náchod (pedagog Lukáš Janko), které se opět ukázalo se skvělou interpretací především starých  barokních autorů. A tak ti, co nebyli svědky jejich letošních soutěžních vystoupení, si mohli vychutnat vše v překrásném prostředí a především nádherné akustice kostela.

Po nich se představilo Kytarové trio (pedagog Pavel Čermák) a soubor FlautiNa (pedagog Roman Škárka). Tyto soubory zahrály nejdříve zvlášť a později rovněž překvapily společným vystoupením obou uskupení. Ve skladbách současných autorů naši žáci ukázali, jak krásně lze propojit zvuk osmi příčných fléten a čtyř kytar. To publikum náležitě ocenilo a odměnilo mladé hudebníky dlouhým potleskem.

Za všechna vystoupení a jejich přípravu děkujeme jak pedagogům, tak našim studentům.

Fotogalerie